2352 - Rreth krizave financiare, inflacionit dhe parasė sė letrės
2310 - Pjesėmarrja nė lojėrat shpėrblyese komerciale tė qendrave tregtare
2158 - Ku t’i dėrgoj paratė e kamatės
2068 - A ka banka islame nė Evropė?
2058 - A ėshtė e vėrtetė qė nuk i pranohet sakaja apo zekati atij personi qė ėshtė i pėrzier me kamatė
1433 - A kam tė drejtė tė marr nė bankė para me kamatė?
1432 - Ēfarė tė bėj me veturėn e blerė me kamatė?
1431 - A kam bėrė gjynah qė kam vepruar si mė lart dhe nėse mundem, a tė dal nė vend tjetėr pune?
1430 - A ėshtė e lejuar qė ta pėrdor kėtė kartelė?
1429 - A lejohet bashkėpunimi nė tregti (hallall) me ithtarėt e librit?
1428 - Mos i kemi haram pėr t’i ngrėnė ato ushqime?
1427 - Ēfarė tė bėj me paratė e kamatės
1426 - A ėshtė haram tė punosh nė bankė vetėm nė sektorin e kredive apo edhe nė sektorėt e tjerė?
1425 - A lejohet blerja me ankand?
1424 - A lejohet tė aplikoj pėr marrjen e kredisė?
1423 - A mė lejohet t’ia paguaj kredinė?
1422 - A lejohet ruajtja e parave nė bankė ?
1421 - Rreth marrjes sė mallit me kredi
1420 - A pranohet namazi nė xhamitė dhe shtėpitė qė janė blerė me kredi (kamat)?
1419 - Ku ndryshon kamata nga kredia dhe sa here pėrmendet zekati nė Kuran?


Faqja tjeter

Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010