2096 - Vallė, a nuk doni ju qė t’ju falė Allahu?
2088 - Zilia ndėrmjet lavdėrimit dhe qortimit
2081 - Mos i shani idhujt qė ata i adhurojnė nė vend tė Allahut
2069 - Surja En Nur dhe roli i saj nė ndėrtimin e familjes muslimane (2)
2056 - Surja En Nur dhe roli i saj nė ndėrtimin e familjes muslimane (1)
1991 - Shprehja الرحمة "mėshirė" nė Kuran
1985 - Thirrjet e tė Gjithėmėshirshmit drejtuar besimtarėve -5-
1981 - Thirrjet e tė Gjithėmėshirshmit drejtuar besimtarėve -4-
1966 - Thirrjet e tė Gjithėmėshirshmit drejtuar besimtarėve -3-
1960 - Thirrjet e tė Gjithėmėshirshmit drejtuar besimtarėve 2
1952 - Me tė vėrtetė pas vėshtirėsisė vjen lehtėsimi
1862 - Bindjuni Allahut dhe tė Dėrguarit tė Tij
1767 - A mban njeriu fajin e tjetrit?
1766 - Allahu i favorizoi disa prej jush mbi disa tė tjerė nė furnizim
1765 - Gruaja, fjalėt e sė cilės i dėgjoi Allahu i Lartėsuar
1764 - Udhėzimi nė Kuranin Fisnik
1763 - Unė jam afėr, u pėrgjigjem lutjeve tė lutėsit
1762 - Vėllezėrit e Jusufit dhe numri i yjeve
1761 - Ne nuk tė kėrkojmė ty furnizim
1760 - Duan t’u bėjnė mė mirė mėrgimtarėve sesa vetes


Faqja tjeter

Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010