114 - Gjendja e shkronjės ر dhe dispozitat e saj
113 - Medi lazim -Medi i domosdoshėm
112 - Medi i zėvendėsueshėm dhe medi i rastit tė paraqitjes sė sukunit
111 - Medi suplementar (shtesė) apo medi jo i natyrshėm
110 - Medi-Zgjatimi
109 - Lami i foljeve dhe i pjesėzave
108 - Rregullat e lamava me sukun
107 - Rregullat pėr leximin e Kuranit
106 - Rregullat pėr leximin e Kuranit
105 - Rregullat pėr leximin e Kuranit
104 - Rregullat pėr leximin e Kuranit
103 - Idgam bi gajri guneh
102 - Idgami (shkrirja)
101 - Rregullat e nunit sakin (tė pavokalizuar) dhe tenvinit
100 - Rėndėsia e mėsimit tė Kuranit
99 - Hyrje nė shkencėn e texhvidit

Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010