209 - Nga emrat e Allahut
208 - El Velij – El Mevla En Nesir (Mbrojtėsi)
207 - El Vekil (Mbikėqyrėsi)
206 - El Muxhib (Lutjepranuesi)
205 - El Kahar – El Kahir (Mposhtėsi)
204 - El Adhim – El Kebir (Madhėshtori, i Madhi)
203 - El Kuddus (I Shenjti), Es Selam (Paqėdhėnėsi), Es Sebuh (I Madhėruari), Et Tajib (I Miri)
202 - Er Reuf (I Dhembshuri)
201 - El Hamid (I Falėnderuari)
200 - El Hasib (Llogarimarrėsi)
199 - Es Semi’i (Dėgjuesi)
198 - El Xheuad (Bujari)
197 - El Uedud (I Dashuri)
196 - Emri "ALLAH"
195 - Emrat e Allahut nuk janė tė pėrkufizuar nga numėr i caktuar
194 - Tė gjithė emrat e bukur mes tyre kanė domethėnie gojore (foljore), ose domethėnie logjike ose tė pėrbashkėta
193 - Emrat e bukur nė Kuran
192 - Emri mė i madh i Allahut, me tė cilin nėse lutet, pėrgjigjet dhe kush kėrkon me tė, i jepet
191 - Emrat e Allahut janė “teukifije” (brenda kornizave tė sheriatit, tė pėrkufizuara)
190 - Emrat e Bukur tė Allahut


Faqja tjeter

Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010