| Tevhid | Emrat dhe Cilėsitė e Allahut | Realiteti i Imanit dhe ?farė e kundėrshton atė | Kadaja dhe Kaderi | Pejgamberia | Gajbijatet | Pėrmbledhje e Akides sė tė parėve tanė | Grupet dhe sektet | Akide - Tė ndryshme |

2350 - Allahut nuk i atribuohet e keqja absolute
2339 - Arsyetimi me kada dhe kader
2290 - Dėshira e Allahut - Iradeti
2286 - A i kundėrvihet caktimit tė Zotit ndėrhyrja pėr caktimin e gjinisė sė foshnjės
2253 - Besimi i muslimanit nė kada dhe kader -4-
2247 - Besimi i muslimanit nė kada dhe kader -3-
2242 - Besimi i muslimanit nė Kada dhe Kader -2-
2230 - Besimi i muslimanit nė kada dhe kader
1769 - Parathėniet e Nostradamusit nga kėndvėshtrimi islam
1768 - Rreth metodologjisė sė Ehli Sunetit gjatė shtjellimit tė problematikave tė akides
267 - Banorėt e Arafit
266 - Mbi Hallovinin (Nata e shtrigave)
265 - Pjesėmarrja nė parlamente
264 - Besimi dhe morali
263 - Mėkati dhe besimtari
262 - Lidhur me fjalėn e Allahut tė Lartėsuar: “Allahu kurrsesi nuk iu mundėson jobesimtarėve mbizotėrim tė plotė mbi besimtarėt” (Kuran, Nisa: 141)
261 - Frymėzimi (inspirimi), ėndrra e mirė dhe intuita (mendjemprehtėsia)
260 - Pėrgjigje disa paragjykimeve
259 - Ndryshimi i Tokės
258 - Ruajuni nga e keqja (nga dėnimi) qė nuk godet vetėm ata qė bėnė mizori prej jush


Faqja tjeter

Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010