2212 - Sa jepet zekat nė para, kemi 2500 euro
1393 - Nė ēfarė mėnyre matet ari pėr tė dhėnė zekatin?
1392 - A hiqen shpenzimet qė janė bėrė dhe nga pjesa e mbetur e grurit pastaj jepet zekati?
1391 - E lexova pėrgjigjen nė lidhje me zekatin po pėrsėri mė mbeti diēka e paqartė
1390 - Kam disa pyetje pėr punėn e zekatit
1389 - Si llogaritet sasia minimale e pasurisė nė para pėr tė cilėn obligohet dhėnia e zekatit?
1388 - Pėr ēfarė jepet sadakaja dhe a jepet pėr shtėpinė si objekt?

Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010