2351 - Prekja e veshėve gjatė tekbirit fillestar
2328 - Rreth kazasė sė namazeve
2320 - Shqiptimi i nijetit para namazit
2236 - Namazi i vitrit
2226 - A duhet tė kėndoj me zė nė namazet farze, tė cilat i fal nė shtėpi?
2178 - Kur fillon udhėtari t'i shfrytėzojė lehtėsimet e udhėtimit?
2156 - Ngritja e duarve nė namaz
2134 - Qėndrimi i medhhebit hanefi nė lidhje me mbajtjen e gishtit nė teshehud
2129 - Duaja shqip nė namazin e vitrit
2063 - Namazi i pendimit
2062 - Zbulimi i avretit a e prish namazin?
1997 - Nėse imami kėndon me zė nė namazin e drekės apo njė pjesė tė saj kėndon me zė pastaj ndalet, a duhet bėrė sehvi sexhde?
1994 - Nėse njeriu falet pas imamit dhe gabon, ēfarė duhet tė bėjė?
1968 - Tė ndjekin shkollėn apo tė falin namazin e xhumasė?
1871 - Kėshilla pėr faljen e namazit me rregull
1725 - Zgjimi i pėrmallimit pėr Allahun
1348 - Mė duhet ta di se cila kohė ėshtė koha e zenitit
1347 - Kam probleme me namazin e jacisė
1346 - Desha t’ju pyes rreth namazit tė natės
1345 - Shkurtimi dhe bashkimi i namazit


Faqja tjeter

Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010