2263 - A ka hadith rreth agjėrimit tė Dhul Hixhes
2213 - Jetoj nė shtetet skandinave dhe kam rėnė nė hall lidhur me rastin e agjėrimit tė Ramazanit
2199 - Disa pyetje pėr agjėrimin
2190 - A e kam gjynah qė mė zė edhe ky Ramazan me njė Ramazan borxh?
1387 - Desha ta di a e kam pėr borxh tė agjėroj Ramazanin a jo?
1386 - Njė pyetje pėr namazin e teravisė
1385 - Pata njė pyetje rreth agjėrimit
1384 - Ta lė punėn e pas Ramazanit tė kėqyr ndonjė gjė tjetėr?
1383 - Si e pėrcaktojnė kohėn e namazeve dhe tė iftarit te ne dhe si nė shtetet skandinave?
1382 - Cili llogaritet ezan nė ditėn e xhuma, ezani i parė apo i dyti?
1381 - A lejohet agjėrimi i muajit Muharrem?
1380 - Ligjėratat gjatė namazit tė teravive
1379 - A konsiderohet si prishje e agjėrimit nėse merret abdest?
1378 - A tė largohemi nga xhamitė pasi tė falim 8 rekate, apo tė falim 20 rekate?
1377 - Ēfarė kuptimi kanė netėt e mėdha para Ramazanit
1376 - A dihet saktė nata e Kadrit ?
1375 - Cili ėshtė dhikri i preferuar nė Ramazan?
1374 - A munden femrat ta falin nė shtėpi namazin e teravive?
1373 - A e prish agjėrimin thithja e ilaēit me anė tė pompės?
1372 - A lejohet njė gjė e tillė?


Faqja tjeter

Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010