2306 - A bėn qė vėllezėrit tė emėrtohen me tė njėjtin emėr
2284 - Cili emėr ka kuptimin dhurata e Allahut
2252 - A kam tė drejtė ta takoj nėnėn?
2240 - Kush duhet t'i tregojė fėmijės se ėshtė i adoptuar?
2059 - A janė nė rregull kėta emra pėr fėmijė?
1516 - Fėmija qan kur ēohet pėr namazin e sabahut
1515 - Ēfarė kuptimi ka nė arabisht emri Suzana?
1514 - Ēfarė emri t'i vė fėmijės tim?
1513 - Doja t’ju pyesja pėr emrat e dy fėmijėve tė mi
1512 - Djali im ėshtė tre vjeē e gjysmė, por nuk flet si fėmijėt e tjerė tė kėsaj moshe
1511 - A ėshtė e ndaluar (haram) tė bėsh fekondim artificial?
1510 - A lejohet t'i lihet fėmijės emri Diar apo Dijar?
1509 - Kujt i takon fėmija?
1508 - A ėshtė haram qė emri yt tė mos jetė nė Qitab?
1507 - A lejohet tė bėj dua qė gruaja tė lindė vajzė?

Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010