Ēfarė emri t'i vė fėmijės tim?
21.12.2009 19:37:15

Pyetja:

Eselam alejkum ue rahmetullah!
Unė jam njė nėnė e ardhshme, nėse Allahu dėshiron, pra do tė kem njė fėmijė edhe 3 muaj. Doja t'ju pyesja i nderuar diēka nė lidhje me emrin e fėmijės. A duhet ose a ėshtė e lejuar qė emri t'i vihet tė porsalindurit vetėm nėse ka kuptim arabisht ose ėshtė musliman?... Ēka ėshtė me atė nėse ia vė njė emėr qė ka kuptim tė bukur, por ėshtė shqip... Do t’ju jem shumė mirėnjohėse nėse do tė mė pėrgjigjeni lidhur me kėtė, ēfarė emri t'i vė fėmijės tim. Allahu ju shpėrbleftė sidoqoftė.


Pėrgjigjja:

Falėnderimet i takojnė Allahut, paqja dhe bekimet e Tij qofshin mbi tė Dėrguarin e Tij Muhamed, mbi familjen e tij, mbi shokėt e tij dhe mbi tė gjithė ata qė ndjekin rrugėn e tij deri nė Ditėn e Gjykimit.

Nė lidhje me emrat e fėmijėve, kemi dhėnė njė pėrgjigje tė pėrgjithshme, se cilat kritere duhet t`i kemi parasysh gjatė emėrtimit tė fėmijėve, prandaj mund tė ktheheni aty:

A lejohet t'i lihet fėmijės emri Diar apo Dijar?

Doja t’ju pyesja pėr emrat e dy fėmijėve tė mi

 

Alaudin Abazi
8.2.2009


Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010