| Besim | Ēfarė e kundėrshton Besimin | Pejgamberia dhe librat | Fraksionet dhe grupet | Magjia , xhinėt dhe Rukja | Kiameti dhe shenjat | Akide - Tė ndryshme |

2332 - A lejohet pėrdorimi i kėsaj shprehjeje
2325 - A lejohet ushtrimi i profesionit tė avokatit
2324 - A lejohet studimi i drejtimit tė juridikut
2280 - A e shoqėrojnė njeriun ēdo herė melaqet qė shėnojnė veprat?
2266 - Si ta di se a jam i sėmurė nga magjia
2189 - Mė tregoni se ēka nėnkuptoni me kėtė fjali
2184 - A urdhėron shpirti pėr mirė apo pėr keq?
2183 - Me ēfarė mendon njeriu, me zemėr apo tru?
2112 - Dita e Tepricės
2091 - A ėshtė falli shirk?
2057 - A duhet t’i kėrkoj hallall atij personi apo vetėm tė kėrkoj falje tek Allahu?
1995 - Nėna ima ka filluar rishtazi tė falė namazet, por e ka njė shprehi tė keqe
1223 - A mund tė kėrkojmė prej atyre qė nuk falen tė investojnė pėr tė qė ta ndihmojnė?
1222 - A duhet tė fal namaz apo jo?
1221 - Si erdhi njeriu deri mė sot nė bazė tė ideologjisė fetare?
1220 - A ėshtė njė dėnim nga Allahu si rezultat i veprave tė tij?
1219 - Njė pyetje rreth mbajtjes sė hajmalisė
1218 - Ndiej se mė ėshtė dobėsuar besimi
1217 - Kam filluar ta humb imanin
1216 - Ē’mendoni pėr lėndėn e filozofisė?


Faqja tjeter

Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010