| Besim | Ēfarė e kundėrshton Besimin | Pejgamberia dhe librat | Fraksionet dhe grupet | Magjia , xhinėt dhe Rukja | Kiameti dhe shenjat | Akide - Tė ndryshme |

1215 - Disa shembuj pėr astronomi qė kanė tė bėjnė me fenė islame
1214 - Si mund ta bėj lutjen me gjithė zemėr?
1213 - Si ta bind qė tė mos bėjė vetėvrasje?
1212 - Kam disa dyshime dhe nuk po mundem tė bėj ibadet si mė pėrpara
1211 - A ėshtė i humbur pėrgjithmonė njeriu qė vret veten?
1210 - I lutem Zotit pėr diēka, por Zoti nuk ma kthen lutjen
1209 - Njeriu-individi qė ka pasion tė lėndojė vetveten
1208 - Ēfarė gjuhe do tė flitet nė botėn tjetėr (xhenet, xhehenem)?
1207 - A ėshtė i lejuar ndėrtimi i kishave nė vendet islame?
1206 - Dua tė pendohem dhe tė kthehem nė Islam
1205 - Ēfarė duhet tė bėj me kėtė letėr?
1204 - Si ėshtė gjykimi i Islamit ndaj personit i cili nuk mund tė zbatojė urdhrat e Allahut nė rast frike?
1203 - Ndalesa e pėrkujtimit tė ditėlindjes
1202 - A e ndryshon duaja vendimin e Zotit?
1201 - Ku mund ta gjej “Mevludin” e lindjes sė Pejgamberit nė gjuhėn shqipe?
1200 - A bėn ta themi kėtė dua?
1199 - Sa ėshtė e vėrtetė kjo dua?
1198 - Pse Allahu e bėri shejtanin qė tė mos e besojė Atė?
1197 - A ėshtė e padėshirueshme tė lexohet Bibla?
1196 - Si mund ta falėnderoj Zotin, nėse mė plotėson ndonjė dėshirė apo ndonjė lutje?


Faqja e pare | Faqja mbrapa | Faqja tjeter

Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010