2286 - A i kundėrvihet caktimit tė Zotit ndėrhyrja pėr caktimin e gjinisė sė foshnjės
189 - Rregullat e fjalės La ilahe il Allah
188 - Lejimi i gjėrave qė i ka ndaluar apo ndalimi i gjėrave qė i ka lejuar Allahu
187 - A ėshtė bidat ndarja e teuhidit nė tre lloje?
186 - Tė shpallurit ligj nga dikush tjetėr pėrveē Allahut
185 - Disa fjalė rreth hajmalive
184 - Kur pranohet adhurimi
183 - Llojet e adhurimeve
182 - Kushtet e adhurimit tė vėrtetė
181 - Ndarja e adhurimit
180 - Frika
179 - Shpresa
178 - Frika apo shpresa
177 - I jam mbėshtetur Allahut
176 - Mbėshtetja tek Allahu
175 - Sinqeriteti nė jetėn e muslimanit
174 - Sinqeriteti dhe rėndėsia e tij
173 - Sinqeriteti pėr Allahun
172 - Rėndėsia e sinqeritetit dhe pasimit
171 - Shkaqet e rritjes sė adhurimit nė zemrėn e njeriut


Faqja tjeter

Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010