A lejohet tė bėj dua qė gruaja tė lindė vajzė?
21.12.2009 19:32:55

Pyetja: A lejohet qė tė bėhet dua, kur e ke gruan shtatzane, pėr tė lindur vajzė dhe a lejohet qė t’i tregohet kjo dikujt tjetėr?

Pėrgjigja: Nuk ka asnjė ndalesė qė njeriu tė bėjė lutje qė Allahu t’i dhurojė vajzė apo mashkull, mirėpo ajo qė ėshtė e ndaluar kėtu, ėshtė praktikimi i formave tė ndryshme bestytnie qė tė mundohemi ta realizojmė kėtė, qoftė duke shkuar te njerėzit qė pretendojnė se munden ta bėjnė kėtė apo diēka tė ngjashme me kėtė. Pėrndryshe, t’i lutesh dhe t’i drejtohesh Allahut tė Lartėsuar nė Dorėn e tė Cilit ėshtė ēdo gjė qė ta realizojė dėshirėn, nuk ka asnjė tė keqe. Allahu e di mė sė miri.

Alaudin Abazi

17.01.2006


Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010