A lejohet tė aplikoj pėr marrjen e kredisė?
21.12.2009 18:42:32

Pyetja:

Mė intereson nė lidhje me kredinė qe jep komuna pėr ta rimėkėmbur ekonominė, a lejohet tė aplikoj pėr marrjen e kredisė me 1% pėr 5 vite kohė pėr ta kthyer, nė mėnyrė qė tė fillojė njė punė?

Pėrgjigja:

Falenderimet i takojnė Allahut, paqja dhe bekimet e Tij qofshim mbi tė dėrguarin e Tij Muhamed, mbi familjen, shokėt dhe tė gjithė ata qė ndjekin rrugėn e tij deri nė Ditėn e Gjykimit.

Vėlla i dashur nuk e kam tė njohur detajisht formėn e kredisė qė e ofron komuna, por ashtu siē theksuat ju, nėse nė kėtė kredi ka kamatė qoftė edhe 1% atėherė kjo konsiderohet e ndaluar dhe nuk lejohet qė ta marrim. Pėr kamatėn mė gjersisht do tė bėjmė njė sqarim nė njė temė tė posaēme pėr tė. Allahu e di mė sė miri.

Alaudin Abazi

05.04.2006


Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010