1461 - A ėshtė e lejuar tė zbulohet ndonjė pjesė e turpshme para mjekut me gjini tė kundėrt nė rast sėmundjeje?
1460 - A mė lejohet mua si grua tė shpėrndaj fletėpalosje?
1459 - A prishet abdesti nėse femra muslimane pėrshėndet me dorė (kontakt) mashkullin e panjohur dhe e kundėrta?
1458 - Pėrfundimi i menstruacioneve
1457 - Si qėndron ēėshtja me sekrecionet?
1456 - Kam dėgjuar se marrja e dorės nga ana e nuseve ėshtė haram
1455 - A lejohet vendosja e surmes apo e lapsit nė sy kur dilet nė rrugė?
1454 - A ėshtė haram muzika dhe a ėshtė haram qė femrat tė veshin rroba tė kuqe, tė bardha etj.?
1453 - Ēfarė e prish abdestin te femrat?
1452 - Tri pyetje pėr ēėshtjen e dorės
1451 - A lejohet t’i japėsh gji fėmijės nėse je xhunub
1450 - Ēfarė duhet lexuar prej dhikrit tė mėngjesit dhe tė mbrėmjes gjatė kohės sė ciklit menstrual?
1449 - Kur llogaritet gruaja udhėtare?
1448 - Urtėsia e udhėtimit tė femrės pa mahrem dhe distanca qė i lejohet asaj tė udhėtojė pa mahrem
1447 - Si duhet tė veproj kur prindėrit mė qortojnė sepse dua tė mbulohem
1446 - Si qėndron puna me femrat nė xhenetin e begatshėm?
1445 - A ėshtė e lejuar pėrzierja e meshkujve me femra, nėse ėshtė e sigurt qė nuk ka fitne?
1444 - A i lejohet femrės tė lexojė ose t'i thotė nė vete suret e Kuranit Kerim, gjatė tė pėrmuajshmeve apo gjatė kohės sė lehonisė?
1443 - A i lejohet femrės tė lexojė ose t'i thotė nė vete suret e Kuranit Kerim, gjatė tė pėrmuajshmeve apo gjatė kohės sė lehonisė?
1442 - A lejohet dhėnia e dorės burrave tė familjes?


Faqja e pare | Faqja mbrapa | Faqja tjeter

Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010