A lejohet vendosja e surmes apo e lapsit nė sy kur dilet nė rrugė?
21.12.2009 19:06:40

Pyetja:

Kam njė pyetje. A lejohet vendosja e surmes apo e lapsit nė sy, po mendoj kur tė dal nė rrugė. Ma bėni hallall nėse nuk jam e qartė. Allahu ju shpėrbleftė me xhenetin Firdeus!Pėrgjigjja:

Falėnderimet i takojnė Allahut, paqja dhe bekimet e Tij qofshin mbi tė Dėrguarin e Tij Muhamed, mbi familjen, mbi shokėt dhe mbi tė gjithė ata qė ndjekin rrugėn e tij deri nė Ditėn e Gjykimit.

Pėrdorimi i lapsit pėr ngjyrosjen e syve dhe makijazhet e tjera zbukuruese pėr femra janė tė lejuara, nėse kjo bėhet nė shtėpi dhe jo para burrave tė huaj. Por qė tė dalin jashtė shtėpisė, ėshtė e ndaluar, pasi kjo gjė ėshtė ekspozim i bukurive pėr tė cilėn Allahu i Lartėsuar e ka ndaluar femrėn.
 


Alaudin Abazi
18.1.2008


Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010