| Besim | Ēfarė e kundėrshton Besimin | Pejgamberia dhe librat | Fraksionet dhe grupet | Magjia , xhinėt dhe Rukja | Kiameti dhe shenjat | Akide - Tė ndryshme |

1195 - Kur bėj dhikėr, mė zgjerohet zemra. A ka shpjegim?
1194 - A lejohet pjesėmarrja nė festat e jobesimtarėve?
1193 - A lejohet t'ua urojmė jobesimtarėve festat e tyre?
1192 - A mund t'u dhuroj kėtyre personave Kuran?
1191 - A mė lejohet tė qėndroj dhe t’i ndjek kėto programe, apo tė largohem nga dhoma?
1190 - Jam njė djalė qė kam bėrė mėkate shumė
1189 - Ēfarė do tė thotė kjo ėndėrr
1188 - Cila ėshtė rruga e pėrtėritjes dhe e forcimit tė imanit?
1187 - A ėshtė e vėrtetė qė prej sendeve tė para Allahu ka krijuar lapsin?
1186 - A ėshtė i lejuar pikturimi abstrakt dhe shitja e pikturave tė tilla?
1185 - Si ėshtė puna me fėmijėt e qafirave?
1184 - Ēfarė gjykimi ka personi i cili var veten nė litar?
1183 - A ėshtė e lejuar tė pranojmė ushqime nga tė tjerėt nė rastet e festave joislame?
1182 - Si ta dimė qė kjo ėshtė sprovė e jo dėnim?
1181 - A pranohet lutja?
1180 - A ėshtė harram mendimi nė donjė gjė tė keqe?
1179 - A ėshtė mėkat tė kėrkosh ndihma nga kisha?
1178 - A ėshtė e lejuar pėr ne muslimanėt qė tė bėjmė dua pėr njerėzit qė nuk kanė fenė tonė?
1177 - A ka ndonjė dua qė tė udhėzohet familja?
1176 - Ēfarė domethėnie kanė kėto?


Faqja e pare | Faqja mbrapa | Faqja tjeter

Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010