A lejohen tė bėhen operacionet plastike dhe a ndikojnė negativisht nė jetė?
21.12.2009 19:40:31

Pyetja:

Selam alejkum! Desha t’ju bėj njė pyetje nė lidhje me operacionet plastike. A lejohen tė bėhen edhe a ndikojnė negativisht nė jetė?


Pėrgjigjja:

   Falėnderimet i takojnė Allahut, paqja dhe bekimet e Tij qofshin mbi tė Dėrguarin e Tij Muhamed, mbi familjen, mbi shokėt dhe mbi tė gjithė ata qė ndjekin rrugėn e tij deri nė Ditėn e Gjykimit.
   Operacionet plastike nuk janė tė gjitha llojet tė lejuara ashtu si nuk janė edhe tė ndaluara tė gjitha. E tėra varet prej shkaqeve dhe arsyeve se pse bėhen dhe nga shkaku se pse bėhet, vlen edhe dispozita pėrkatėse e lejimit apo ndalimit.
   Pėr kėtė problematikė kemi njė temė tė posaēme dhe aty mund tė gjeni gjerėsisht tė sqaruara se nė cilat raste lejohet dhe nė cilat nuk lejohet.
Klikoni kėtu:
http://www.klubikulturor.com/fikh/2008/operacionet_plastike.htm


Alaudin Abazi
21.3.2008


Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010