Bashkėshortja nuk dėgjon tė mė bashkėngjitet
21.12.2009 19:30:58

Pyetja:

Selam alejkum! Fal namaz qė tre vite rregullisht, elhamdulilah. Kam mėsuar Kuran 30 faqe. Problemi ėshtė se shoqja ime nuk dėgjon tė mė bashkėngjitet.


Pėrgjigjja:

   Falėnderimet i takojnė Allahut, paqja dhe bekimet e Tij qofshin mbi tė Dėrguarin e Tij Muhamed, mbi familjen e tij, mbi shokėt e tij dhe mbi tė gjithė ata qė ndjekin rrugėn e tij deri nė Ditėn e Gjykimit.
   Edhe ne ju pėrshėndesim me selam alejkum dhe ju urojmė pėr kthimin tuaj tek Allahu i Lartėsuar. Pėr problemin qė keni, themi se ju duhet tė vazhdoni ta ftoni atė dhe tė mundoheni tė pėrdorni metodat me tė cilat ajo do tė bindet dhe do t’i afrohet praktikės islame. Vėrtet ėshtė problematike qė ky ndryshim i juaji tė reflektohet edhe te gruaja juaj, pasi njerėzit nuk janė tė njėjtė dhe atyre u lėnė pėrshtypje gjėra tė ndryshme.
   Ndoshta hapi i parė qė mendojmė se ju duhet tė ndėrmerrni ėshtė qė tė filloni njė ndryshim te vetja juaj karshi gruas suaj. Bėhuni mė tė vėmendshėm ndaj saj, qė edhe ajo tė vėrejė se keni ndryshuar, kuptohet pėr tė mirė. Ju duhet tė pėrqendroheni te ēėshtja e kthimit tė saj nė Islam me bindjen dhe tė kuptuarit se shpėtimi i vetėm ėshtė nė Islam e jo qė ajo ta bėjė kėtė pėr tė plotėsuar dėshirėn bashkėshortit. Mė herėt i jemi pėrgjigjur njė pyetjeje tė ngjashme me tuajėn, prandaj ju kėshillojmė tė lexoni kėtu:
http://www.klubikulturor.com/Me-ndihmoni-si-tia-bej.htm

Alaudin Abazi
23.5.2008


Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010