Pėrse muslimanėt bėhen synet?
21.12.2009 15:51:39

Pyetja:

Desha tė ma sqaroni pėrse muslimanėt bėhen synet.


Pėrgjigjja:

Falėnderimet i takojnė Allahut, paqja dhe bekimet e Tij qofshin mbi tė Dėrguarin e Tij Muhamed, mbi familjen e tij, mbi shokėt e tij dhe mbi tė gjithė ata qė ndjekin rrugėn e tij deri nė Ditėn e Gjykimit

Muslimanėt bėhen sunet pasi ky ėshtė njė veprim tė cilin e porosit feja jonė. Me fjalė tė tjera, bėrja synet ėshtė nga rregullat dhe parimet e Islamit dhe ky veprim konsiderohet pjesė e legjislaturės islame. Ky ėshtė objektivi thelbėsor i bėrjes synet te muslimanėt, ndėrsa nė lidhje me dispozitat pėrkatėse tė bėrjes synet dhe dobitė shėndetėsore, mund tė lexoni njė punim dy pjesėsh, tė publikuar mė herėt me titull “Bėrja sunet ndėrmjet peshores sė Islamit dhe tė mjekėsisė”.

Bėrja synet ndėrmjet peshores sė Islamit dhe tė mjekėsisė-I

Bėrja synet ndėrmjet peshores sė Islamit dhe tė mjekėsisė-II

 

Alaudin Abazi
12.9.2008


Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010