Jeta dhe vepra e hoxhės Vehbi Sulejman Gavoēi
Artikuj / Shkrime tė ndryshme
2013-06-13 15:03:23

Shqipëria ndonëse vend i vogël gjithnjë ka nxjerrë intelektualë të cilët e kanë bërë të njohur në mbarë botën. Ndër këta intelektualë ishte edhe dijetari i nderuar Vehbi Sulejman Gavoçi, një nga personalitetet më të shquara shqiptare, i cili ka dhënë një ndihmesë të veçantë për kulturën islame në Shqipëri dhe në përgjithësi për çështjen kombëtare. Ai ishte aut...
E do hijen, tė merr hija
Artikuj / Shkrime tė ndryshme
2013-05-14 10:35:53

Hija është hapësira e errët më me pak dritë pas një trupi, që nuk lë të kalojë nëpër të rrezet e diellit ose të një burimi tjetër. Gjithashtu kur flitet për hijen kemi cilësime të ndryshme si hija e plotë, e madhe, e vogël, e rëndë, hija e mbrëmjes, hije e turbullt etj..

Gjithashtu hija ka kuptimin e saj të figurshëm, që do të thotë diçka që i ul dhe i errëson v...
Si tė mbrohemi nga magjia
Artikuj / Shkrime tė ndryshme
2013-05-09 20:28:55

 

Disa njerëz e kanë imanin shumë të dobët, saqë ndodh që gruaja të bjerë në atë nivel aq të ulët dhe t'i bëjë burrit të saj magji për interesat më të ulëta.

Çfarë të pengon o vëlla që të mos bësh një mburojë e mos të të godasë magjia? Ndër shkaqet më ef...
Cilin Ebu Bekėr dhe Omer po shan?
Artikuj / Shkrime tė ndryshme
2013-04-07 18:05:51


Nëse dëgjon dikë duke mallkuar Omerin, pyete: A po mallkon Omerin, birin e Aliut,  radijAllahu anhum?!
Apo ke për qëllim Omerin, birin e Hasenit, të birin e Aliut radijAllahu anhum?!
Apo ndoshta ke për qëllim Omerin, birin e Husejnit, të birin e Aliut radijAllahu anhum?!
Apo Omerin birin e Aliut (Zejnul-Abudin), të birin e Husejnit radijAllahu anhum?!
Apo ke për qëllim Omerin, të birin e Musa Kadhimit radijAllahu anhum?!
Atëherë precizo cilin Omer?!
Nëse dëgjo...
Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010