Cilin Ebu Bekėr dhe Omer po shan?
07.04.2013 18:05:51


Nëse dëgjon dikë duke mallkuar Omerin, pyete: A po mallkon Omerin, birin e Aliut,  radijAllahu anhum?!
Apo ke për qëllim Omerin, birin e Hasenit, të birin e Aliut radijAllahu anhum?!
Apo ndoshta ke për qëllim Omerin, birin e Husejnit, të birin e Aliut radijAllahu anhum?!
Apo Omerin birin e Aliut (Zejnul-Abudin), të birin e Husejnit radijAllahu anhum?!
Apo ke për qëllim Omerin, të birin e Musa Kadhimit radijAllahu anhum?!
Atëherë precizo cilin Omer?!
Nëse dëgjon dikë duke bërtitur Aishja në zjarr, Aishja në zjarr, pyete cilën Aishe ke për qëllim?!
Ke për qëllim Aishen, të bijën e Xhafer es-Sadik?!
Apo Aishen të bijën e Musa Kadhimit?!
Apo Aishen të bijën e Ali Ridasë?!
Apo Aishen të bijën e Ali Hadit?!

Nëse dëgjon dikë duke sharë Ebu Bekrin dhe duke e cilësuar si “zindik”, thuaj: -O ti, cilin person ke pasur për qëllim?!
A është Ebu Bekri, i biri i Ali b ebi Talibit radijAllahu anhum?!
Apo është Ebu Bekri, i biri i Hasenit, të birit të Aliut radijAllahu anhum?!
Apo Ebu Bekri, i biri i Husejnit të birit të Aliut radijAllahu anhum?!
Apo ke për qëllim Ebu Bekrin, të birin e Musa Kadhimit?!
Allahu qoftë i kënaqur me Ebu Bekrin, Omerin, Aishen dhe gjithë shokët e tij!Përshtati: Valdet Kamberi

 


Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010