Unė dhe im atė
20.12.2009 09:42:21

Kur isha 4 vjeē: Im atė ėshtė MĖ I MIRI.
Kur isha 6 vjeē: Im atė mė duket se njeh kėdo.
Kur isha 10 vjeē: Im atė ėshtė i shkėlqyer, por gjaknxehtė.
Kur isha 12 vjeē: Im atė ishte i mirė kur isha i vogėl.
Kur isha 14 vjeē: Im atė ka nisur tė jetė shumė i ndjeshėm.
Kur isha 16 vjeē: Im atė nuk ėshtė ecėn me kohėt moderne.
Kur isha 18 vjeē: Im atė po bėhet gjithnjė e mė pak tolerant me kalimin e kohės.
Kur isha 20 vjeē: Ėshtė shumė e vėshtirė ta fal im atė; nuk di si e ka duruar mami gjatė gjithė kėsaj kohe.
Kur isha 25 vjeē: Im atė kundėrshton ēdo gjė qė bėj.
Kur isha 30 vjeē: Ėshtė shumė e vėshtirė tė bie dakord me ima tė, pyes veten nėse edhe gjyshi im ka pasur probleme me tim atė, kur ai ishte i ri.
Kur isha 40 vjeē: Im atė mė rriti me shumė disiplinė, kėshtu duhet tė veproj edhe unė me fėmijėt e mi.
Kur isha 45 vjeē: Jam pa fjalė, si ka mundur im atė tė na rrisė tė gjithėve?!
Kur isha 50 vjeē: Ėshtė paksa e vėshtirė tė kontrolloj fėmijėt e mi, sa ka vuajtur im atė pėr tė na rritur dhe ruajtur ne?
Kur isha 55 vjeē: Im atė ishte largpamės dhe kishte plane tė gjera pėr ne, ishte i butė dhe i veēantė.
Kur u bėra 60 vjeē: Im atė ėshtė MĖ I MIRI.
Vėreni qė u deshėn plot 56 vjet pėr tė kompletuar ciklin dhe pėr t’u kthyer te pika e fillimit, “Im atė ėshtė MĖ I MIRI”.
Le tė sillemi mirė ndaj prindėrve pėrpara se tė jetė vonė dhe t’i lutemi Allahut qė fėmijėt tanė do tė na trajtojnė edhe mė mirė sesa ne u sollėm me prindėrit tanė!
 


Pėrktheu: Arjan Koēi
9.11.2008


Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010