400 kėshilla islame (4)
19.12.2009 22:16:41

Kėshilla mbi guslin (pastrimin pas ejakulimit)


1. Mos e tolero veten dhe as gratė ose fėmijėt e tu qė ta vonojnė pastrimin nga papastėrtia [xhunubllėku]
1 ...si rezultat i vonesės mund tė jetė shtyrja e faljes sė namazit apo edhe lėnia e tij!

2. Mos hyr nė xhami duke qenė i papastėr [xhunub], pėrveē nėse je kalimtar rasti, dhe mos lejo qė gruaja jote tė hyjė nė xhami kur ėshtė me tė pėrmuajshmet dhe nė periudhėn e lehonisė [hajzi dhe nifasi]!


3.
Mos e zbulo pjesėn e turpshme [avretin] dhe ndaloji tė tjerėt nga kjo duke pėrdorur metodėn e butėsisė!

4.
Mos lejo qė gruaja jote tė shkojė nė banjė publike
2, ngase ekspozimi dhe lakuriqėsia e grave nė tė ėshtė gjė e pashmangshme!

5. Merr abdest para guslit [para larjes nė banjė] ashtu siē merr pėr namaz!

6. Fillo me larjen e trupit dhe fėrko ēdo pjesė tė trupit me ujė!

7. Gjatė pastrimit tė trupit, paralel me nijetin fillo hedhjen e ujit nė kokė, pastaj vazhdo me krahun e djathė, pastaj tė majtin, nga tri herė.

 

Pėrktheu: Mr Fehim Dragusha
23.5.2009


1  Kėtu mund tė hyjnė tė gjitha format e papastėrtisė, si p.sh. marrėdhėniet seksuale, dalja e spermės vetvetiu apo me anė tė ngacmimit, ėndrrat e adoleshentėve e kėshtu me radhė. Nė tė gjitha kėto raste, obligohemi tė pastrojmė trupin dhe nuk na lejohet qė tė hyjmė nė namaz duke qenė tė papastėr, por duhet qė sa me parė tė gjejmė ujė dhe tė pastrohemi nė tėrėsi. (Shėnim i pėrkthyesit.)

2  Pėr fat tė keq, nė Kosovė dhe nė vende tė tjera tė banuara me muslimanė, ekspozimi i gjinisė sė kundėrt ėshtė edhe mė i madh se ai nė banjo publike. Hapja e pishinave nė Kosovė, rregullimi i plazheve nė Shqipėri dhe Mal tė Zi, ka bėrė qė shumė nga vėllezerit dhe motrat tona tė shfrytėzojnė rastin pėr ekspozim dhe reklamim tė trupit. Dihet fare mirė se tė gjitha pishinat dhe plazhet janė tė pėrziera. Aty mund tė shkojė kush tė dojė dhe tė vishet si tė dojė. A do tė thotė se ardhja e verės dhe pushimet verore tė shfrytėzohen nė kėtė mėnyrė, duke parė motrat tona shqiptare tė veshura me bikini dhe sikur asgjė s'ka ndodhur? Unė kam vetėm njė pyetje pėr tė shtruar: A do tė kishin dalė kėto vajza dhe gra me kėto bikini nėpėr rrugėt e qytetit apo nėpėr zyra pune? Pėrse tė zgjidhet vetėm deti? Kjo na bėn tė kuptojmė se tė gjithė janė tė lirė tė bėjnė ē'tė duan ngase tė pranishmit, edhe pse janė shqiptarė, janė tė huaj dhe mbi tė gjitha mosnjohja e Islamit ka bėrė qė e tėrė kjo tė merret si njė punė e thjeshtė. Unė nuk them se Islami ndalon qė tė lahemi, mirėpo duhet pasur parasysh se pėr ēdo gjė nė kėtė glob ka rregulla dhe norma qė Allahu i Plotfuqishėm ka vėnė pėr robėrit e tij, prandaj, nėse kėto plazhe janė te rregulluara sipas normave islame, pra tė jenė tė ndara, pėr burra vend i posaēėm, pėr gratė vend i posaēėm, kjo do tė ishte edhe mė mirė, pasi ka njerėz qė vėrtet kanė nevojė te shėrohen nga sėmundje tė ndryshme dhe t'i kalojnė ca ditė nė det. Lusim Allahun qė udhėzimi i Tij tė mbulojė trevat tona dhe njėherė e pėrgjithmonė tė kuptohet Islami ashtu si duhet. (Shėn. i pėrkth.)


Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010