Ngjarje e vėrtetė nė Gjermani
06.04.2013 16:20:24

 

Shejh Muhamed Hasani thotë:

Në nj
ërën nga vizitat e mia në Gjermani, erdhi një motër gjermane që të pranonte  Islamin.
I thash
ë: "E nderuar, para se te shqiptosh shehadetin (deshminë), dëshiroj të të pyes: Cili eshte shkaku i pranimit të Islamit nga ana jote, derisa gjendja e muslimanëve nuk gëzon askënd?"
M
ë dha një pergjigje shumë të çuditshme. Tha: "O vëllai im, e pranova Islamin sepse është fe e nderit".
I thashë: "Unë e di që Islami është fe e nderit, por çfarë ke për qëllim ti me këtë ndershmëri të Islamit?"

Më tregoi një tregim të çuditshëm. Tha: "Isha në një shëtitje në Holandë dhe pashë një grumbull shumë të madh njerezish në një mejdan të hapur, dëgjova zhurmë, britma dhe zëra. U afrova dhe pashë në atë grumbull që një mashkull po bënte marrëdhënie me një femër në prezencën e njerëzve!
Tha: "Menjëherë i telefonova një shoqes sime muslimane gjermane dhe i thashë: "Në Islam a mund ta bëjë mashkulli një vepër të shëmtuar në këtë formë?"
U përgjigj: "Nuk lejohet që të kryejë marrëdhënie intime në prezencën e djalit apo vajzës së tij, e si t'i lejohet në prezencën e njerëzve?!
Tha: "Mësova se vërtet Islami është fe e nderit".

 

 

Pershtati: Valdet Kamberi


Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010