Refuzimi sepse je "ekstremist"
29.08.2010 11:23:24

Pyetja:

Es selamu alejkum ue rahmetullahi ue berekatuhu!
Në qoftë se të refuzon njëra palë për shkak se të cilëson ekstremist apo prindërit e vajzës nuk e lejojnë të fejohet me një musliman të caktuar. Çfarë zgjidhje ka?
Allahu ju shpërbleftë!                                                                     


Përgjigjja:          

Falënderimet i takojnë  Allahut, paqja dhe bekimet e Tij qofshin mbi të Dërguarin e Tij Muhamed, mbi familjen e tij, mbi shokët e tij dhe mbi të gjithë  ata që ndjekin rrugën e tij deri në Ditën e Gjykimit!

Pejgamberi s.a.v.s. ka thënë: ”Nuk ka martesë pa lejen e përgjegjësit të femrës.”

Në këtë rast duhet të konsultohesh me ndonjë hoxhë direkt sepse nuk mund të jepen përgjigjet nëpërmjet internetit për këtë çështje sepse duhet të shikohet në detaje gjendja e familjes për të dhënë fetfa për këtë çështje.

Kështu që për këtë konsultohu me ndonjë hoxhë direkt dhe tregoja të gjithë gjendjen tënde.

 

 

Eroll Nesimi


Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010