Kur vdes zemra jote?
19.04.2010 09:12:45

Kur të shtohen problemet dhe brengat.

Kur qesh pa shkak.

Kur e humb besimin tek ata që janë rreth teje.

Kur harron përmendjen e Allahut.

Kur e humb shpresën nga mëshira e Allahut.

Kur nuk gjen zgjidhje racionale për problemet e tua.

Kur ndien urrejtjen e të tjerëve ndaj teje.

Kur tallesh me aftësitë e të tjerëve dhe mendimet e tyre.

Kur vonohesh në kryerjen e adhurimeve.

Kur nuk gjen një mik që do ta mbushte vetminë tënde.

Kur nuk je i çiltër me vetveten për mëkatet e tua.

Kur nuk gjen një mik të sinqertë.

Kur beson se nuk ka vend për ty në këtë botë.

Kur nuk lexon Kuranin dhe harron mësimin e tij.

Kur nuk ia paraqet dobësinë e fuqisë tënde Allahut.

Kur të keqen e kthen me të keqen dhe të mirën e kthen me të keqen.

 

 

 

Përgatiti: Almedin Ejupi


Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010