Si duhet tė veprojmė nėse shohim ndonjė ėndėrr, komentimi i sė cilės lajmėron diēka jo tė mirė?
21.12.2009 20:37:24

Pyetja:

Selam alejkum! Allahu ju nderoftė e ju shpėrbleftė me xhenet ju qė po kujdeseni pėr kėtė ueb faqe.
Pyetja ime ėshtė kjo: Si duhet tė veprojmė nėse shohim ndonjė ėndėrr, komentimi i sė cilės lajmėron diēka jo tė mirė, si p.sh. mėrzi, pikėllim, humbje, fatkeqėsi etj.?
Ēfarė dhe si duhet tė veprojmė nė ato raste?

 
Pėrgjigjja:

Falėnderimet i takojnė Allahut, paqja dhe bekimet e Tij qofshin mbi tė Dėrguarin e Tij Muhamed, mbi familjen e tij, mbi shokėt e tij dhe mbi tė gjithė ata qė ndjekin rrugėn e tij deri nė Ditėn e Gjykimit.

Vėlla i nderuar, nė rast se keni ėndėrruar diēka dhe pas komentimit tė saj ju bėhet e qartė se ajo aludon pėr diēka tė keqe, siē pėrmendėt ju, si pikėllim apo fatkeqėsi, atėherė shpeshtoni duke kėrkuar falje dhe kėrkojini Allahut t'ju mbrojė nga ajo vepėr e ligė apo ajo fatkeqėsi, pasi duaja e robit tė Allahut ėshtė prej (ibadeteve) adhurimeve qė ndryshon edhe kaderin apo e zvogėlon atė. Allahu e di mė sė miri!
 


Fatmir Raēi
10.5.2009


Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010