Si komentohet pamja e njė femre tėrėsisht tė mbuluar?
21.12.2009 20:32:49

Pyetja:

Es-selamu alejkum!
Desha t'ua bėj kėtė pyetje meqė nuk e gjeta nė Fjalorin e Komentimit tė Ƌndrrave. Si komentohet pamja e njė femre tėrėsisht tė mbuluar, d.m.th. ka tė mbuluar edhe fytyrėn, nga njė mashkull (unė)?


Pėrgjigjja:

Falėnderimet i takojnė Allahut, paqja dhe bekimet e Tij qofshin mbi tė Dėrguarin e Tij Muhamed, mbi familjen e tij, mbi shokėt e tij dhe mbi tė gjithė ata qė ndjekin rrugėn e tij deri nė Ditėn e Gjykimit.

Pas konsultave qė kemi bėrė nė lidhje me ėndėrrimin e ndonjė femre tė veshur dhe tė mbuluar, kuptohet se ēdo formė e ėndrrės nė tė cilėn shihet njeriu me rroba tė veshura dhe nė pėrgjithėsi njeriu i mbuluar me rroba aludon pėr shtimin e imanit dhe tė devotshmėrisė. Allahu e di mė sė miri!
 

Alaudin Abazi
1.8.2008


Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010