Ruajtja e autorėsisė sė materialeve tė kėsaj faqeje dhe daveti
21.12.2009 20:32:16

Pyetja:

Materialet e kėsaj uebfaqeje nuk mund tė publikohen nė uebfaqet e tjera apo tė pėrdoren pėr ndonjė aktivitet botues pa pėlqimin tonė apo pa u cekur burimi (www.klubikulturor.com).
Copyright Ā© Klubi Kulturor. Tė gjitha tė drejtat e rezervuara.

Sa po kushtojnė temat tek ju pėr me i ble, se unė
ndonjėherė po marr ndonjė temė edhe po e shpėrndaj e ndoshta paskam gabuar.
Ju nė vend se tė thoni merrni, shpėrndani e botoni sa tė mundeni veē me u pėrhap fjala e Allahut
. Ndoshta e kam gabim, veē kisha pas dėshirė tė ma sqaronit.
Selam alejkum!
 

Pėrgjigjja:

   Falėnderimet i takojnė Allahut, paqja dhe bekimet e Tij qofshin mbi tė Dėrguarin e Tij Muhamed, mbi familjen e tij, mbi shokėt e tij dhe mbi tė gjithė ata qė ndjekin rrugėn e tij deri nė Ditėn e Gjykimit.
   Ndoshta ju duket e padrejtė kjo qė shkruan nė faqen e parė te ne, por duhet ta dini se e keni keqkuptuar. Qėllimi ynė nuk ėshtė tė ndalojmė shpėrndarjen dhe ta kufizojmė thirrjen (davetin) me kėto shkrime, nė tė kundėrtėn daveti i sa mė shumė njerėzve ėshtė synimi dhe esenca e krejt punės sonė. Asnjė nga shkrimet nuk ka pasur pėr qėllim pėrfitim material apo interes tjetėr.
   Por qėllimi ėshtė ruajtja e autorėsisė sė punimeve qė publikohen nė faqen www.klubikulturor.com, qė ato tė mos shpėrndahen nėpėr faqe tė tjera apo edhe tė fotokopjohen dhe tė shpėrndahen pa treguar e pa u pėrmendur burimi nga janė marrė, siē ka ndodhur qė me shkrimet e faqeve tona tė identifikohen dhe dhe tė publikohen ato punime nė disa faqe tė tjera duke u paraqitur se janė punime tė faqes sė tyre. Pastaj qėllimi ėshtė edhe tė mos ndryshohet brendėsia e atyre temave duke larguar ndonjė fjalė apo fjali dhe kėshtu t`i ndryshohet domethėnia e temės.
   Prandaj themi se nėse doni tė shpėrndani temat qė publikohen nė faqen tonė, atėherė bėjeni atė dhe ju jemi mirėnjohės pėr kėtė kontribut dhe do tė bėjmė lutje pėr ju. Por bėjeni atė duke iu referuar burimit dhe duke mos ndryshuar gjė. Allahu e di mė sė miri!


Alaudin Abazi
6.6.2008


Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010