Njė pyetje rreth auretit
21.12.2009 19:41:53

Pyetja:

Selam alejkum!
A bėn pjesė pjesa e krahut prej bėrrylit e deri tek supet nė auretin mes grave si dhe ndaj personave qė i kemi mahrem? Mundėsisht mendimet e dijetarėve nė lidhje me kėtė cėshtje. Cili ėshtė mendimi mė i drejtė? Allahu ju shpėrbleftė pėr kontributin tuaj!


Pėrgjigjja:

Falėnderimet i takojnė Allahut, paqja dhe bekimet e Tij qofshin mbi tė Dėrguarin e Tij Muhamed, mbi familjen e tij, mbi shokėt e tij dhe mbi tė gjithė ata qė ndjekin rrugėn e tij deri nė Ditėn e Gjykimit.

Aureti femrės para femrave nuk ėshtė i njėjtė gjithmonė. Nganjėherė varet nga rrethanat se kush ėshtė ajo femėr, pasi disa fukaha kanė bėrė dallim mes femrave muslimane e jomuslimane. Prandaj themi se pjesa pėr tė cilin ju bėni pyetje nuk ėshtė auret para femrave muslimane, por para jomuslimaneve duhet tė kemi kujdes. Sido qė tė jetė, do tė ishte mė e drejtė qė femra tė ketė kujdes dhe tė mos e ekspozojė kėtė pjesė para femrave dhe burrave qė i ka mahrem. Allahu e di mė sė miri!

Mė herėt kemi dhėnė njė pėrgjigje mė tė zgjeruar rreth auretit, prandaj mund tė lexoni aty:
http://www.klubikulturor.com/pyetje/2009/pyetje_rreth_auretit.htm
 


 

Alaudin Abazi
28.6.2009


Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010