Njė pyetje pėr menstruacionet
21.12.2009 19:14:28

Pyetja:

Es-selamu alejkum ue rahmetullahu ue baraketuhu!
Inshallah ky email ju gjen shėndosh e mirė Kisha dėshirė tė shtroja njė pyetje. Nėse njė vajzė ka menstruacionet, por nė ditėn e 5-tė nuk rrjedh aq shumė gjak, a mundet ajo tė agjėroj? A ėshtė e lejueshme?


Pėrgjigjja:

Falėnderimet i takojnė Allahut, paqja dhe bekimet e Tij qofshin mbi tė Dėrguarin e Tij Muhamed, mbi familjen e tij, mbi shokėt e tij dhe mbi tė gjithė ata qė ndjekin rrugėn e tij deri nė Ditėn e Gjykimit.

Nėse periudha e menstruacioneve te femra ėshtė pesė ditė, atėherė ajo duhet tė presė aq kohė pa agjėruar dhe pa falur namazet, edhe nėse nė ditėn e fundit (tė pestėn) rrjedhja e gjakut ėshtė e vogėl. Madje ėshtė shumė normale qė nė ditėn e fundit rrjedhja e gjakut tė jetė mė e vogėl, pasi femra ėshtė duke u pastruar. Allahu e di mė sė miri!


Alaudin Abazi
9.11.2008


Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010