Femra qė ndodhet nė kėtė xhenet, do tė jetė hyri e dikujt apo diēka tjetėr?
21.12.2009 19:14:07

Pyetja:

Selam alejkum!
Nė menynė tuaj Akide kam lexuar tekstin “Dy apo katėr xhenete”, diēka aty unė nuk munda tė kuptoj. Aty shkruan “Aty janė ato qė pėrqendrojnė shikimet e tyre (vetėm nė burrat e vet) e qė nuk i ka prekur kush para tyre, as njerėz, as xhinė.”
Dhe tjetra: “Ato janė hyri qė e kufizojnė tė qėndruarit vetėm nė shtėpinė (tėnde).”
Sa unė kuptova, ai qė gjendet nė xhenet duhet tė jetė mashkull
E ēka pėr femrėn qė ndodhet nė kėtė xhenet? Ajo do tė jetė hyri e dikujt apo diēka tjetėr?
Ju lutem nėse ka mundėsi ta sqaroni kėtė.
Selam alejkum!


Pėrgjigjja:

Falėnderimet i takojnė Allahut, paqja dhe bekimet e Tij qofshin mbi tė Dėrguarin e Tij Muhamed, mbi familjen e tij, mbi shokėt e tij dhe mbi tė gjithė ata qė ndjekin rrugėn e tij deri nė Ditėn e Gjykimit.

Pėrgjigjen e kėsaj pyetjeje mund ta gjeni kėtu:

http://www.klubikulturor.com/pyetje/2008/femrat_e_devotshme_a_thua_kush_i_pret.htm


Alaudin Abazi
12.9.2008


Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010