Disa shembuj pėr astronomi qė kanė tė bėjnė me fenė islame
21.12.2009 10:18:20

Pyetja:

Selam alejkum vėllezėr tė nderuar! Ndoshta mund tė mė ndihmonit ose nėse ka mundėsi tė mė dėrgoni disa shembuj pėr astronomi qė kanė tė bėjnė me fenė islame, si njė lloj seminari.


Pėrgjigjja:

Falėnderimet i takojnė Allahut, paqja dhe bekimet e Tij qofshin mbi tė Dėrguarin e Tij Muhamed, mbi familjen e tij, mbi shokėt e tij dhe mbi tė gjithė ata qė ndjekin rrugėn e tij deri nė Ditėn e Gjykimit.

Vėlla i nderuar, fatkeqėsisht pėr shkak tė angazhimeve tė shumta, nuk kemi kohė tė hulumtojmė nė lidhje me temėn qė ju nevojitet, por keni mundėsi tė hulumtoni vetė nė internet nė google nė gjuhėn shqipe dhe angleze. Besojmė se aty do tė gjeni materialin qė mund t’ju hyjė nė punė. Gjithashtu shikoni edhe librat qė flasin pėr mrekullitė shkencore nė Kuran.

 

Me respekt
Alaudin Abazi
9.11.2008


Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010