Kam disa probleme qė mė shqetėsojnė qė prej njė viti
21.12.2009 10:02:13

Pyetja:

Unė kam disa probleme qė mė shqetėsojnė tash e njė vit: 1. disa herė gjatė ditės mė shfaqen disa pamje tė cilat nuk ekzistojnė fare (njė lloj halucinacioni pamor) dhe pėr disa sekonda nuk mund tė pėrqendrohem dhe tė jem nė realitet (p.sh. jam duke ecur shkallėve dhe nganjėherė mė duket qė u rrėzova dhe u gjakosa e tėra e kėsi pamjesh tė ndryshme); 2. njė herė nė ditė mė shfaqet njė nervozė tejet e madhe, saqė nėse nuk pėrmbahem, mė vjen tė rrėnoj ēdo gjė qė kam pėrreth, e cila vėrtet mė brengos shumė dhe nuk e di se nga mė vjen sepse nuk kam asnjė arsye tė jem nervoz e aq mė pak deri nė atė masė; 3. kur jam duke biseduar me njerėz, mė humb pėrqendrimi dhe pėr njė sekondė nuk jam nė gjendje as tė vazhdoj bisedėn, 4. gjatė kohės sė faljes sė namazit flas fjalė tė cilat nuk kanė tė bėjnė fare me namazin dhe nuk e di se nga mė vijnė, tė cilat mė preokupojnė jashtė mase dhe kanė filluar tė mė largojnė nga namazi qė ėshtė diēka dėshpėruese se para njė viti unė kam falur tė 5 vaktet e shumė probleme tė tjera tė natyrės sė tillė. Ju lutem nga zemra tė mė ndihmoni dhe tė mė tregoni se a duhet tė shkoj te njė hoxhė (mos ėshtė ndonjė sihr) apo te njė psikolog qė tė konsultohem pėr problemin tim. Desha dhe tė cek se mė herėt kam qenė shumė mirė, nuk kam pasur probleme me veten time. Allahu ju shpėrbleftė!
Ju faleminderit!

 
Pėrgjigjja:

Falėnderimet i takojnė Allahut, paqja dhe bekimet e Tij qofshin mbi tė Dėrguarin e Tij Muhamed, mbi familjen e tij, mbi shokėt e tij dhe mbi tė gjithė ata qė ndjekin rrugėn e tij deri nė Ditėn e Gjykimit.

Motėr e nderuar, ju pėrshėndesim me selam dhe ju urojmė tejkalim sa mė tė shpejtė tė problemeve pėr tė cilat na shkruani. Nga ajo qė lexuam nė pyetjen tuaj, ne do t`ju kėshillonim qė tė bėni vizitė edhe te mjeku edhe te ndonjė hoxhė qė shėron me Kuran dhe lutje profetike. Problemet me tė cilat ballafaqoheni mund tė jenė tė natyrės organike, por mund tė jetė edhe magji apo mėsysh. Allahu e di mė sė miri!
 


Alaudin Abazi
10.5.2009


Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010