A kanė shėrim njerėzit qė kanė shkelur krijesa si xhind etj.?
21.12.2009 09:59:37

Pyetja:

Desha tė pyes pėr njerėzit qė kanė shkelur krijesa si xhind etj. A kanė shėrim?


Pėrgjigjja:

Falėnderimet i takojnė Allahut, paqja dhe bekimet e Tij qofshin mbi tė Dėrguarin e Tij Muhamed, mbi familjen e tij, mbi shokėt e tij dhe tė gjithė ata qė ndjekin rrugėn e tij deri nė Ditėn e Gjykimit.

I Dėrguari i Allahut tė Lartėsuar na ka informuar se nuk ekziston ndonjė sėmundje pėr tė cilėn nuk ka shėrim, prandaj edhe sėmundja nga xhinėt, magjia, marrja mė sysh etj., kanė shėrim. Por fatkeqėsisht shumė njerėz e kėrkojnė shėrimin e kėtyre gjėrave me format dhe mėnyrat tė cilat shpien nė shkeljen e dhe tejkalimin e kufijve tė pėrcaktuar nga Allahu i Lartėsuar. Nė njė punim tė mėhershėm kemi sqaruar disa nga mėnyrat e ndaluara qė pėrdorin njerėzit dhe gjithashtu kemi pėrmendur edhe mėnyrėn e lejuar tė shėrimit tė atyre sėmundjeve. Prandaj mund tė lexoni aty:


http://www.klubikulturor.com/akide/2008/per_magjine_dhe_historikun_e_saj.htm


Alaudin Abazi

19.9.2008


Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010