Kam njė pyetje nė lidhje me kaderin e Allahut
21.12.2009 09:58:53

Pyetja:

Kam njė pyetje lidhur me pėrcaktimin e Allahut ose kaderin. Sa herė qė jam afėr realizimit tė ndonjė dėshire, bėj shumė dua dhe e lus Allahun qė tė mė ndihmoj nė realizimin e asaj dėshire. Ndonjėherė fal edhe namaz istihare, mirėpo nė shumicėn e rasteve, sapo jam afėr realizimit tė asaj dėshire, diēka ndodh dhe nuk realizohet dėshira, edhe pse bėj shumė dua. A mund tė ma shpjegoni pse ndodh kjo? Allahu ju shpėrbleftė me xhenet pėr punėn qė bėni.


Pėrgjigjja:

Falėnderimet i takojnė Allahut, paqja dhe bekimet e Tij qofshin mbi tė Dėrguarin e Tij Muhamed, mbi familjen e tij, mbi shokėt e tij dhe mbi tė gjithė ata qė ndjekin rrugėn e tij deri nė Ditėn e Gjykimit.

Nė njė pyetje tė mėhershme, tė cilėn e kemi publikuar nė kėtė faqe, mund tė gjeni pėrgjigjen rreth pyetjes suaj.

Klikoni kėtu:
http://www.klubikulturor.com/pyetje/2008/i_lutem_zotit_per_dicka_por_zoti_nuk_ma_kthen_lutjen.htm
 

Alaudin Abazi
5.9.2008


Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010