A lejohet pėrdorimi i hipnozės pėr shėrimin e ndonjė sėmundjeje me lejen e Allahut, nėse ėshtė e mundur?
21.12.2009 09:55:49

Pyetja:

A lejohet pėrdorimi i hipnozės pėr shėrimin e ndonjė sėmundjeje me lejen e Allahut, nėse ėshtė e mundur?
 

Pėrgjigjja:

   Falėnderimet i takojnė Allahut, paqja dhe bekimet e Tij qofshin mbi tė Dėrguarin e Tij Muhamed, mbi familjen e tij, mbi shokėt e tij dhe mbi tė gjithė ata qė ndjekin rrugėn e tij deri nė Ditėn e Gjykimit.
   Ėshtė shumė problematike qė tė japim njė pėrgjigje tė prerė nė lidhje me hipnozėn, se a lejohet apo jo ta pėrdorim pėr shėrim. Kjo pėr faktin se kemi shumė paqartėsi nė lidhje me aplikimin e saj; ajo pėrdoret edhe nga ana e magjistarėve dhe fallxhorėve ashtu si pėrdoret edhe nė fushėn e mjekėsisė, edhe pse aplikimet e kėtyre tė fundit dallojnė nga ato tė magjistarėve. Pėr kėtė shkak disa dijetarė bashkėkohorė janė mė rigorozė nė kėtė dhe e pėrgjithėsojnė dispozitėn pa bėrė ndarjen.
   Sido qė tė jetė, e sakta ėshtė tė bėhet dallimi nė mes kėtyre dy formave dhe nėse jemi tė sigurt se kemi mjekė qė e aplikojnė kėtė brenda kornizave tė pėrcaktuara tė mjekėsisė, atėherė kjo lejohet. Allahu e di mė sė miri!
Mė herėt kemi bėrė njė temė tė veēantė nė lidhje me kėtė ēėshtje dhe jemi munduar tė bėjmė trajtimin duke e vėnė nė pah kėtė dallim.

Hipnoza nga kėndvėshtrimi Islam

Alaudin Abazi
6.6.2008


Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010