A ėshtė dita e martė ditė e keqe?
21.12.2009 09:52:03

Pyetja:

Selam alejkum!
Desha t’i bėja disa pyetje hoxhės rreth ditėve, se a ėshtė dita e martė ditė e keqe si thonė gratė dhe shumė tė tjerė. Kur kam dalė prej shtėpisė e jam nisur pėr nė SHBA me familjen, ka qenė e martė dhe desha tė dija se a i ka dalluar Allahu ditėt a jo, a ka theksuar nė Kuran pėrveēse ditės sė xhuma?
Desha edhe tė pyesja se a bėn tė falemi me pantallona tė gjera e me kostum sportiv, e kam fjalėn nė shtėpi.
Allahu ju shpėrbleftė pėr kontributin qė po jepni
pėr popullin!


Pėrgjigjja:

Falėnderimet i takojnė Allahut, paqja dhe bekimet e Tij qofshin mbi tė Dėrguarin e Tij Muhamed, mbi familjen, mbi shokėt dhe mbi tė gjithė ata qė ndjekin rrugėn e tij deri nė Ditėn e Gjykimit.

Sa i pėrket pyetjes suaj tė parė, rreth ditės sė martė, themi se ajo qė ėshtė pėrhapur te ne ėshtė besėtytni dhe nuk ka kurrfarė baze, qė tė mbėshtetemi nė tė. Pėr mė gjerėsisht shih pyetjen numėr 122 nė kėtė faqe, ose kliko kėtu:
http://www.klubikulturor.com/Cfare-domethenie-kane-keto.htm
Falja e namazit me rroba sportive ėshtė e lejuar, por ėshtė e nevojshme tė jenė tė gjera. Allahu e di mė sė miri!

Alaudin Abazi
2.11.2007


Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010