Hytbe

Shkencore
Urtėsi

Ėndėrrat

Ligjėrata

Ilahi

Faqja juaj

Faqja kryesore

Kuran

Hadith
Akide

Fikh

Tefsir

Tema

Pyetje

 

www.albislam.com
 
www.fjalaebukur.com
 
www.ankebut.com
 
www.krenaria.com
 
www.dritaebesimit.com
 
www.audionur.com
 

 
 
 
 
 
 
 
 

Telefonat celularė dhe Kurani

A ke pyetur ndonjė ditė se si do tė ishte sikur tė bashkėvepronim me Kuranin ashtu siē veprojmė me telefonat tanė celularė?
Ēfarė do tė kishte ndodhur sikur ta mbanim me ne kudo qė shkojmė, nė ēantat e xhepat tona?
Ēfarė do tė kishte ndodhur sikur t'i shfletonim faqet e tij disa herė gjatė ditės?
Ēfarė do tė kishte ndodhur sikur tė ktheheshim e ta merrnim atė nė rast harrese?
Ēfarė do tė kishte ndodhur sikur ta pėrdornim atė pėr tė pranuar sms?
Ēfarė do tė kishte ndodhur sikur tė bashkėvepronim me tė sikur tė mos mund tė jetonim pa tė?
Ēfarė do tė kishte ndodhur sikur t'ua dhuronim fėmijėve tanė si dhuratė?
Ēfarė do tė kishte ndodhur sikur ta pėrdornim atė nė udhėtime?
Ēfarė do tė kishte ndodhur sikur t'i referoheshim atij nė raste emergjente?
Ky fakt tė bėn qė tė shtrosh pyetjen, ku ėshtė mus'hafi im?
Pėr dallim nga telefoni celular, nuk ka pse tė frikėsohesh pėr Kuranin tėnd nga shkėputja.
Ndalo njė moment dhe mendo. Cilat janė prioritetet e tua?
Bėj atė qė mendon se Allahu dėshiron prej teje ta bėsh.

 


Pėrshtati nga arabishtja: Almedin Ejupi
16.8.2009

                                                      www.klubikulturor.com