Hytbe

Shkencore
Urtėsi

Ėndėrrat

Ligjėrata

Ilahi

Faqja juaj

Faqja kryesore

Kuran

Hadith
Akide

Fikh

Tefsir

Tema

Pyetje

 

www.albislam.com
 
www.fjalaebukur.com
 
www.ankebut.com
 
www.krenaria.com
 
www.dritaebesimit.com
 
www.audionur.com
 
www.pertymoter.net
 
www.islamgjakova.net
 

 
 
 
 
 
 
 
 

Ndėrprerja e miqėsisė

   Secili nga miqtė mendon pėr tjetrin se ėshtė i zėnė dhe nuk komunikon, qė tė mos shqetėsojė. Kėshtu, me kalimin e kohės, ēdonjėri mendon pėr tjetrin se ai e ka radhėn i pari tė komunikojė dhe i thotė vetes: -Pse tė filloj unė i pari, kur ai nuk dėshiron tė ketė lidhje me mua?
   Kėshtu, gradualisht dashuria dhe respekti kalon nė urrejtje. Fjala e urtė thotė: Larg syve larg zemrės. Nė kėtė mėnyrė, miqtė, shokėt dhe tė afėrmit harrojnė njėri-tjetrin.
   Thuaji vetes: -Unė nuk dėshiroj tė jem prej atyre qė do t’i humbas shokėt dhe do tė filloj t’u shkruaj e t’u flas i pari.
-I nderuar vėlla! Unė jam mirė, ti si je? Tė lutem komuniko me mua. Tė dua pėr hir tė Allahut tė Lartėsuar!

 

Pėshtati: Ulvi Fejzullahu
30.5.2008

                                                      www.klubikulturor.com