1254 - A ėshtė i vlefshėm abdesti nėse i japim mes’h ēorapeve tė zakonshme?
1253 - A ėshtė e lejuar tė tė shėrbejė dikush tjetėr me ujė pėr abdest?
1252 - A lejohet mes'hu mbi ēorapet e dimrit qė shiten te ne?
1251 - A lejohet qė me abdestin e sabahut tė falet namazi i Bajramit
1250 - A duhet tė marr gusul?
1249 - Dy rekate namaz pas abdestit
1248 - A lejohet t'u japėsh mes'h dy palė ēorapeve
1247 - A lejohet marrja e gusulit me sapun?
1246 - A duhet qė personat me sėmundje kronike tė marrin abdes pėr ēdo namaz?
1245 - A u lejohet tė marrin abdes pa hyrė koha e namazit?
1244 - A duhet tė marrim abdes pas gusulit?
1243 - A duhet qė anėtaret e familjes tė marrin abdes?
1242 - Ēfarė tė bėjmė me letrat higjenike?
1241 - Nė cilat raste duhet tė bėjmė gusėl?
1240 - A ėshtė mė mirė tė marrim abdes apo tė marrim tejemum?
1239 - A ėshtė bidat tė fėrkosh qafėn gjatė marrjes sė abdesit?
1238 - Ē’tė bėj nė kėtė rast?


Faqja e pare | Faqja mbrapa

Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010