A ėshtė i humbur pėrgjithmonė njeriu qė vret veten?
21.12.2009 10:17:27

Pyetja:

Es-selamu alejkum hoxhė i nderuar! Nėse njeriu i cili deklarohet se ėshtė musliman, qoftė se i kryen obligimet ndaj Allahut apo jo, mirėpo ėshtė besimtar dhe e ndien veten se ėshtė gabimtar qė nuk e fal namazin apo obligimet e tjera, mirėpo ky njeri pėr ndonjė sprovė qė e ka goditur nuk ka mundur tė bėjė sabėr dhe e ka mbytur veten me litar apo dika tjetėr, e ky njeri a shkon pa iman, a ėshtė i humbur pėrgjithmonė nė xhehenem apo herėdo kurdo futet nė xhenet?


Pėrgjigjja:

Falėnderimet i takojnė Allahut, paqja dhe bekimet e Tij qofshin mbi tė Dėrguarin e Tij Muhamed, mbi familjen e tij, mbi shokėt e tij dhe mbi tė gjithė ata qė ndjekin rrugėn e tij deri nė Ditėn e Gjykimit.

Rreth personit qė vret veten kemi publikuar mė herėt njė pėrgjigje tė gjatė, aty mund tė lexoni rreth dispozitės sheriatike pėr kėtė person.

http://www.klubikulturor.com/Cfare-gjykimi-ka-personi-i-cili-var-veten-ne-litar.htm

Alaudin Abazi
4.7.2008


Në emër të Allahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit!

Paqja dhe bekimi i Allahut qoftë mbi të Dërguarin Muhamed, mbi familjen e tij dhe mbi pasuesit e tij!

 

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftojmë se përkohësisht nuk mund t'u përgjigjemi më pyetjeve të dërguara prej jush.

Ju shprehim falënderimin dhe mirënjohjen tonë për letrat tuaja dhe ju kërkojmë ndjesë për pamundësinë  e përgjigjeve.

Vazhdoni të na vizitoni për artikujt e rinj që do të publiklohen në të ardhmen, në dashtë Allahu.

Allahu ju shpërbleftë për mirëkuptimin tuaj.

 

Redaksia

Desktop Poster

Posteri
Shiko galerine

Abonohu

Email adresa juaj:
 

Kursi Islam

Sample image
Kursi Islam pėr biznesmenė dhe tregtarė! Ligjėrata nga hoxhallarė eminent.

Dėgjo Kur'an

Sample image
Dėgjo Kur'an me titrim nė Gjuhėn Shqipe.Poashtu mund t'a zgjedhni recituesin.

Pėr ty motėr

Sample image
www.pertymoter.net | Webfaqe islame, ekskluzive pėr gjininė femėrore.

Na shkruani

Sample image
Opinionet ,sygjerimet apo pyetjet tuaja na dėrgoni nė: pyetje@klubikulturor.comTė gjitha drejtat e rezervuara. Klubi Kulturor (c) - 2010